„Kai pirmą kartą maitinau Aną, jos akys niekaip negalėjo susifokusuoti į mane. Ji turėjo stiprų nevalingą akių trūkčiojimą. Tai mane žudė. Aš maniau, kad žmonės pamatę Aną, pirmiausiai pažiūrės į jos akis ir aš pradėjau ją slėpti nuo pasaulio“, – pasakoja mergaitės turinčios regėjimo negalią mama.
Integruoti aklą vaiką į visuomenę yra didelis iššūkis mamai ir tėvui
„Kai Ana pradėjo lankyti mokyklą aš paprašiau mokytojos, kad ji atsineštų Brailio mašinėlę. Tačiau ji atsakė, kad Ana nežinos kaip ja naudotis. Jie negali padėti Anai“, – tęsia pasakojimą pašnekovė.
Raštingumas padeda įveikti šį iššūkį.
Brazilijos agentūra LEW‘Lara/TBWA ir Dorina Nowill Fondas akliesiems sukūrė LEGO su Brailio raštu. Mokytis Brailio su LEGO pagalba yra pribloškiančiai paprasta ir patraukli idėja. Šis projektas yra daugiau nei pagrindas fondui. Tai svarbus įrankis mokant literatūrinio proceso neįgalius vaikus. Taip pat šis linksmas žaidimas padrąsina įsitraukti vaikus su regos sutrikimais ar visiškai jos neturinčius.
Kaladėlės pagamintos su Brailio abėcėlėje esančia šešių taškų konfigūracija. Idėja ankščiau vadinta Tac–Tiles buvo įgyvendinta penkiomis kalbomis. Dorina Nowill padarė tai prieinama portugalų kalba šnekantiems žmonėms. Pagrindinis fondo atstovų tikslas – įtikinti žaislų gamintojus gaminti šį produktą vaikams visame pasaulyje.
Kaip viena iš priemonių šiam tikslui pasiekti buvo sukurtas vaizdo įrašas. Jame pasakojama apie įtraukiančias ir raštingumo lygį didinančias kaladėles akliems vaikams.
Mažos besimodifikuojančios kaladėlės pavirsta į žaislus, pasakojančius istoriją.
„Kaladėlės naudojamos mokyklose. Kai žiūri į kaladėlę negali patikėti, kad tai tikrai Brailio abėcėlė. Inovacijos palengvina. Genialumas slypi paprastume“, – patirtimi dalijamasi vaizdo įraše.
Kai kuriose mokyklose yra naudojamos mašinėlės, ir kada tu spausdini, raidės įsispaudžia į popierių, ir jų negalima išbraukti. Su LEGO viskas paprasta. Jeigu padarei klaidą tiesiog pakeisk kaladėlę kita.
Šis žaidimas padeda ne tik mokytis, bet ir įgyti socialinių įgūdžių. Mokytis žaidžiant yra žymiai smagiau, nei tiesiog mokytis.
LEGO su Brailiu padėjo trims šimtams vaikų Dorina Nowil įsteigtame fonde ir tuzinui kitose institucijose.